Novela zákoníku práce

Agenturní zaměstnávání po novele ZOZ

Novela zákona o zaměstnanosti přinesla v oblasti agenturního zaměstnávání mnohé změny, od zpřísnění podmínek vydávání povolení až po výši sankcí. Jaké povinnosti musí splňovat nový žadatel? Za co lze nově uložit zákaz činnosti? Jak musíte upravit smlouvu s agenturou práce?

Práce na dálku: Jaké novinky přinesla novela ZP?

Práce z domova může být pro některé zaměstnance vítaným pracovním benefitem a výhodná může být i pro zaměstnavatele. S novelou zákoníku práce se ale změnila pravidla! Jakou formu musí mít dohoda o práci na dálku a co by měla obsahovat? Jakým způsobem jsou zaměstnanci hrazeny náklady související s home office? A musí tyto náhrady danit?

Novela zákoníku práce zpřísní pravidla povinné doby odpočinku

Víte, jak zaměstnanci správně spočítat, na kolik hodin odpočinku má po odpracované době nárok? Změnu aktuálních pravidel nyní chystá novela zákoníku práce. Jak konkrétně zasáhne do počítání povinné doby denního a týdenního odpočinku? Denní odpočinek jako zákonný termín Současná právní úprava pojem „denní odpočinek“ nezná. Používá místo něj termín „odpočinek mezi směnami“. Tento stav nyní novela zákoníku …

Novela zákoníku práce zpřísní pravidla povinné doby odpočinku Pokračovat ve čtení »