Audiočlánky

Přelomové rozhodnutí Nejvyššího soudu k organizačním změnám

V březnu roku 2023 vydal Nejvyšší soud důležité rozhodnutí v otázce propuštění zaměstnance pro nadbytečnost. Pro zaměstnavatele vyznívá jeho závěr velmi pozitivně. O co v uvedené věci vlastně šlo? A jaký precedens nastavuje v pravidlech udělení výpovědi do budoucna?

Procesy offboardingu a outplacementu

Získávání kvalitních zaměstnanců je jedním z hlavních cílů každé firmy. Co když se ale zaměstnanec rozhodne odejít? Jak zajistit, aby tento odchod proběhl hladce a firma z něj mohla těžit i do budoucna? Seznamte se s osvědčenými pravidly úspěšného offboardingu.

Tvrdý dopad novely zákona o zaměstnanosti: Jak se zpřísní agenturní zaměstnávání?

V dubnu tohoto roku byla vládou schválena novela zákona o zaměstnanosti. Její účinnost je datována k 1. 1. 2024. Původní návrh počítal se změnami ve dvou oblastech. První mělo být zpřísnění podmínek založení a fungování agentur práce a druhou úprava definice nelegální práce.   V konečném návrhu však nakonec zůstala jen první oblast. Definice nelegální práce z novely…

Pasti a nástrahy zaměstnávání mladistvých

Stojíte před rozhodnutím, zda ve firmě zaměstnat mladistvého a nechat ho vydělat si první peníze? Jaká pracovněprávní specifika zaměstnávání mladistvých vlastně obnáší? Kolik hodin denně mohou podle zákona pracovat nejdéle? A na co dalšího si musíte dát pozor?

AI jako skvělý pomocník při vzdělávání vašich zaměstnanců

Víte, jak vám může umělá inteligence (AI) pomoci se vzděláváním zaměstnanců? Jaké AI nástroje se vám vyplatí využít k tomu, aby byla vaše firemní školení rychlejší, lépe zacílená a tím i efektivnější? A jak máte nové moderní platformy správně integrovat do vašich fungujících HR procesů?