Dotaz na souběh DPP a DPČ u jednoho zaměstnavatele
Ráda bych se zeptala na to, zda je možné mít u jednoho zaměstnavatele smlouvu na DPP a na DPČ? Jaké jsou případně podmínky?
Ráda bych se zeptala na to, zda je možné mít u jednoho zaměstnavatele smlouvu na DPP a na DPČ? Jaké jsou případně podmínky?
Ráda bych se zeptala na otázku, která se týká rozvržení směn u DPČ. DPČ byla uzavřena 1. 3. 2024 s tím, že předpokládaný rozsah pracovní doby zaměstnance činí 18,75 hod/týden. Vznikl by nějaký problém, pokud by práce byla přidělovaná až od 2. 4. 2024? Může DPČ běžet „na prázdno“? Nevznikl by problém ohledně odvodů na …
Dotaz na uzavření DPČ a běh dohody tzv. „na prázdno“ Pokračovat ve čtení »
Zaměstnavatelé, víte už komu z vašich dohodářů vznikne od 1. ledna nárok na dovolenou? Kolik hodin musí váš zaměstnanec odpracovat, abyste mu ji museli přiznat? A jakým způsobem se konkrétní dovolená podle nové úpravy vlastně počítá?
Novela zákoníku práce významně změní pravidla zaměstnávání dohodářů. Znáte nové povinnosti, které budete muset plnit? Na co se musíte připravit? Právo na dovolenou, příplatky nebo volno při překážkách v práci. To je jen část toho, v čem se právní úprava zpřísní. Už víte, jak budete muset řešit počítání dovolené nebo rozvrhování pracovní doby?
Aktuálně připravovaná novela zákoníku práce přináší revoluční změny v poskytování dovolené zaměstnancům na DPP a DPČ. Jak budete počítat dovolenou, na kterou budou mít dohoráři nově nárok? Jak jim sestavíte rozvrh čerpání dovolené? A mohou si dohodáři převádět dovolenou do dalšího roku?