Trendy v HR

Zlato dnešní doby: Hiring na Facebooku

Najít ideálního zaměstnance může být v dnešní době docela oříšek. Kde zveřejnit inzerát na pracovní místo, aby přinesl kýžené ovoce? A jak nepromrhat tisíce na náborových příspěvcích tam, kde to nedává smysl? A jsou Facebook či LinkedIn místem, kde najdete relevantní uchazeče?

Evropský parlament: minimální mzda v Česku 20 tisíc?

Evropský parlament se 14. září shodl na nových jednotných pravidlech pro výpočet minimální mzdy, která mají zajistit důstojnou životní úroveň ve všech členských státech EU. Směrnice stanovuje základní požadavky na při­měřenost zákonných minimálních mezd určených vnitrostátními právními předpisy. Nová pravidla se netýkají zemí, v nichž se minimální mzda určuje výlučně kolektivními smlouvami. Stano­vení minimální mzdy …

Evropský parlament: minimální mzda v Česku 20 tisíc? Pokračovat ve čtení »

Letní speciál: knižní srdcovky našich odborníků

Léto se přehouplo do druhé po­loviny, takže je nejvyšší čas vy­užít posledních týdnů k relaxa­ci a možná i k trošce seberozvoje. Udělejte si čas na sebe a obrňte se proti výzvám, které přinesou podzim­ní měsíce, aktuální číslo už vám spě­chá na pomoc.

Dejte si pozor na „neexistující zaměstnance“, FBI varuje před novým druhem podvodů

S přesunem našich aktivit (včetně těch pracovních) do online prostoru se otevírají dveře pro nové bezpečnostní hrozby. Vyspělejší technologie jdou přitom ruku v ruce se sofistikovanějšími kyberútoky a podvody. Na jeden takový nedávno upozornila FBI. V důsledku koronavirové pandemie přestala být práce na dálku výsadou ně­kolika jedinců a stala se masovou záležitostí. Některé firmy dokonce …

Dejte si pozor na „neexistující zaměstnance“, FBI varuje před novým druhem podvodů Pokračovat ve čtení »

Tipy, jak vést tým inkluzivně

V čem spočívá důležitost inkluzivního týmu? Jaké jsou základní pilíře při jeho budování? Jak v šesti krocích vytvořit ve firmě pocit, že do týmu všichni skutečně patříme?

Řešení konfliktů na pracovišti

Konflikty mohou na člověka působit i pozitivně, důležitá je však schopnost umět je vhodně řešit. Jak z konfliktů dostat to nejlepší pro nás a je vhodnější fixní, nebo růstové nastavení mysli? Jak se postavit k rozhovoru o nepříjemných tématech a jak důležité je při konfliktech umět naslouchat druhým?