Trendy v HR

Personální audit: Lék na problémy se zaměstnanci i nízký výkon firmy

Jsou zaměstnanci ve vaší firmě nespokojení, málo výkonní, nebo dokonce často odcházejí „za lepším“? Potřebujete vědět, kde máte slabiny v řízení vašich lidských zdrojů? Spolehlivě vám pomůže personální audit. Jak často audit dělat a kdy ho nedělat vůbec? A je lepší využít interní kapacity, nebo raději oslovit nezávislého externího auditora?

Práce na dálku: Jaké novinky přinesla novela ZP?

Práce z domova může být pro některé zaměstnance vítaným pracovním benefitem a výhodná může být i pro zaměstnavatele. S novelou zákoníku práce se ale změnila pravidla! Jakou formu musí mít dohoda o práci na dálku a co by měla obsahovat? Jakým způsobem jsou zaměstnanci hrazeny náklady související s home office? A musí tyto náhrady danit?

Zlato dnešní doby: Hiring na Facebooku

Najít ideálního zaměstnance může být v dnešní době docela oříšek. Kde zveřejnit inzerát na pracovní místo, aby přinesl kýžené ovoce? A jak nepromrhat tisíce na náborových příspěvcích tam, kde to nedává smysl? A jsou Facebook či LinkedIn místem, kde najdete relevantní uchazeče?

Evropský parlament: minimální mzda v Česku 20 tisíc?

Evropský parlament se 14. září shodl na nových jednotných pravidlech pro výpočet minimální mzdy, která mají zajistit důstojnou životní úroveň ve všech členských státech EU. Směrnice stanovuje základní požadavky na při­měřenost zákonných minimálních mezd určených vnitrostátními právními předpisy. Nová pravidla se netýkají zemí, v nichž se minimální mzda určuje výlučně kolektivními smlouvami. Stano­vení minimální mzdy …

Evropský parlament: minimální mzda v Česku 20 tisíc? Pokračovat ve čtení »

Letní speciál: knižní srdcovky našich odborníků

Léto se přehouplo do druhé po­loviny, takže je nejvyšší čas vy­užít posledních týdnů k relaxa­ci a možná i k trošce seberozvoje. Udělejte si čas na sebe a obrňte se proti výzvám, které přinesou podzim­ní měsíce, aktuální číslo už vám spě­chá na pomoc.