Tvrdý dopad novely zákona o zaměstnanosti: Jak se zpřísní agenturní zaměstnávání?

Provozujete agenturu práce nebo zaměstnáváte agenturní zaměstnance? Pak zbystřete. Chystaná novela zákona o zaměstnanosti přináší zpřísnění podmínek pro agentury i zaměstnavatele. Jak se posilují práva agenturních pracovníků? A odkdy s nimi budete muset uzavřít přímý pracovněprávní vztah?

Tento obsah je určen jen pro předplatitele magazínu. Pokud už předplatitelem jste, prosíme, přihlaste se.

1 názor na “Tvrdý dopad novely zákona o zaměstnanosti: Jak se zpřísní agenturní zaměstnávání?”

  1. Marilla Kokešová

    Text článku v části …. „Druhého „zlepšení“ agenturních zaměstnanců, spočívající v zavedení maximální doby agenturního zaměstnání (3 roky v rámci období 5 let) a nad tento limit nutnost uzavřít přímý pracovněprávní vztah“ …… není správný.
    Tato původně navrhovaná úprava novely ZoZ, resp. ZP (zcela nový odst. 2 doplněný do § 307b ZP) byla v průběhu legislativního procesu v důsledku pozměňovacích návrhů z novely vypuštěna. Tyto pozměňovací návrhy jsou obsaženy ve ST č. 450/4, obecná a podrobná rozprava k tomuto ST proběhla 10.10.2023. Ve 3. čtení 3.11.2023 na 81. schůzi Sněmovny byl návrh ve znění pozměňovacích návrhů ST 450/4 schválen (tj. bez změny § 307a ZP, bez změny § 307b ZP, nebyl přijat ani nový § 307c ZP dle původního návrhu ST450/0).

Diskuze