Vysílání zaměstnanců

Dotaz o dodržování minimální mzdy v případě vysílání zaměstnanců do EU

Jsme akciová společnost a naši zaměstnanci vyjíždějí do EU k našim dodavatelům i odběratelům na krátko­dobá (do cca 2 týdnů) technicko-obchodní jednání, ško­lení, veletrhy apod. Ve kterých případech musíme dodr­žet minimální mzdu dané země a ve kterých ne? Zaměstnanci jsou řízeni českým zaměstnavatelem.

Dotaz o vysílání zaměstnanců do Německa

Jsme výrobní společnost, v mateřské společnosti máme obchod a vedení. Když naši pracovníci pojedou do Německa k mateřské společnosti řešit nějaký pro­blém vzniklý ve výrobě, jde o vyslání v rámci skupiny podniků?

Dotaz ohledně vysílání zaměstnance

Co všechno se už považuje za vysílání zaměstnance? Jde za vyslání zaměstnance považovat montáž stánku na výstavě v zahraničí či dopravu nábytku do zahraničí a jeho montáž na místě?

Dotaz ohledně vyslání zaměstnance do Spojených arabských emirátů

Jak postupovat v případě vyslání zaměstnance do Spojených arabských emirátů? Jde o služební cestu obchodního zástupce a manažera, jejímž cílem je domluvit konkrétní podmínky zakázky. Zaměstnanci budou ve Spojených arabských emirátech 4 dny a po celou dobu půjde pouze o obchodní jednání. Následně bude při plnění zakázky do země možná vyslán další zaměstnanec (montážník). Odměna …

Dotaz ohledně vyslání zaměstnance do Spojených arabských emirátů Pokračovat ve čtení »