Vysílání zaměstnanců

Dotaz k nároku zaměstnance na zahraniční stravné

Zaměstnanec má nárok na zahraniční stravné za více než 18 hodin, tedy nárok na plnou výši denní sazby. Za jedno bezplatně poskytnuté jídlo se strhává 25 %. Je možné strhnout 4 jídla a nedat za ten den zaměstnanci žádné stravné? Měl opravdu zajištěné celodenní stravování – snídaně, oběd, večeře a druhá večeře.

Dotaz k úhradě pojistných odvodů a daně z příjmu u opakovaně vysílaných zaměstnanců

Ráda bych se zeptala, jak je to se sociálním pojištěním, zdravotním pojištěním a daní z příjmu ze zaměstnání u zaměstnanců vysílaných opakovaně každý měsíc za prací do Německa na základě povolení A1? Jakým způsobem se platí zmíněné položky v případě, že by zaměstnanec pracoval 75 % měsíčního pracovního fondu v Německu a 25 % v …

Dotaz k úhradě pojistných odvodů a daně z příjmu u opakovaně vysílaných zaměstnanců Pokračovat ve čtení »

Dotaz o dodržování minimální mzdy v případě vysílání zaměstnanců do EU

Jsme akciová společnost a naši zaměstnanci vyjíždějí do EU k našim dodavatelům i odběratelům na krátko­dobá (do cca 2 týdnů) technicko-obchodní jednání, ško­lení, veletrhy apod. Ve kterých případech musíme dodr­žet minimální mzdu dané země a ve kterých ne? Zaměstnanci jsou řízeni českým zaměstnavatelem.

Dotaz o vysílání zaměstnanců do Německa

Jsme výrobní společnost, v mateřské společnosti máme obchod a vedení. Když naši pracovníci pojedou do Německa k mateřské společnosti řešit nějaký pro­blém vzniklý ve výrobě, jde o vyslání v rámci skupiny podniků?

Dotaz ohledně vysílání zaměstnance

Co všechno se už považuje za vysílání zaměstnance? Jde za vyslání zaměstnance považovat montáž stánku na výstavě v zahraničí či dopravu nábytku do zahraničí a jeho montáž na místě?

Dotaz ohledně vyslání zaměstnance do Spojených arabských emirátů

Jak postupovat v případě vyslání zaměstnance do Spojených arabských emirátů? Jde o služební cestu obchodního zástupce a manažera, jejímž cílem je domluvit konkrétní podmínky zakázky. Zaměstnanci budou ve Spojených arabských emirátech 4 dny a po celou dobu půjde pouze o obchodní jednání. Následně bude při plnění zakázky do země možná vyslán další zaměstnanec (montážník). Odměna …

Dotaz ohledně vyslání zaměstnance do Spojených arabských emirátů Pokračovat ve čtení »