Dotaz na souběh DPP a DPČ u jednoho zaměstnavatele
Ráda bych se zeptala na to, zda je možné mít u jednoho zaměstnavatele smlouvu na DPP a na DPČ? Jaké jsou případně podmínky?
Ráda bych se zeptala na to, zda je možné mít u jednoho zaměstnavatele smlouvu na DPP a na DPČ? Jaké jsou případně podmínky?
Za posledních 15 měsíců došlo v oblasti dohod o provedení práce k zásadním změnám. Novela zákoníku práce účinná od října 2023 uzákonila pro DPP i DPČ rozvrhování pracovní doby, poskytování příplatků a informační povinnost zaměstnavatelů směrem k zaměstnancům podobně jako u pracovního poměru, od ledna 2024 pak vznikl „dohodářům“ nárok na dovolenou. Od 1. 7. 2024 platí registrační …
Chcete zaměstnávat mladistvé? Na co byste si měli dát pozor? Co je povoleno a co naopak zakázáno? A můžete jednat přímo s nezletilým, nebo je potřeba souhlas zákonného zástupce? Pozor, chystaná novela zákoníku práce umožní zaměstnávat už od 14 let!
Ráda bych položila dotaz, který se týká zaměstnávání na DPČ. V naší firmě nyní řešíme zaměstnání na DPČ a nemůžeme se shodnout v názoru, zda je možné DPČ uzavřít na dobu neurčitou? Zákoník práce uvádí pouze to, že v DPČ musí být uvedena doba, na kterou se dohoda uzavírá, ale zároveň v odst. 3 mluví …
Dotaz na uzavření DPČ na dobu neurčitou Pokračovat ve čtení »
Ráda bych se zeptala na otázku, která se týká rozvržení směn u DPČ. DPČ byla uzavřena 1. 3. 2024 s tím, že předpokládaný rozsah pracovní doby zaměstnance činí 18,75 hod/týden. Vznikl by nějaký problém, pokud by práce byla přidělovaná až od 2. 4. 2024? Může DPČ běžet „na prázdno“? Nevznikl by problém ohledně odvodů na …
Dotaz na uzavření DPČ a běh dohody tzv. „na prázdno“ Pokračovat ve čtení »
S novelou zákoníku práce se významně změnila pravidla pro zaměstnávání na DPP a DPČ. Víte ale, jaké změny Vás ještě čekají? Jaké novinky se chystají v oblasti sociálního, zdravotního a nemocenského pojištění dohodářů? Co je to režim oznámené dohody a jaké výhody přinese? A jaké oznamovací povinnosti vás čekají?
Zaměstnanci přes DPP nebo DPČ byli pro zaměstnavatele do minulého roku výrazně výhodnější. Novela zákoníku práce však tuto výhodu podstatně změnila a přiznala těmto zaměstnancům větší práva. Na co vše mají nově dohodáři nárok? Jaké povinnosti vás ještě čekají od 1. 7. 2024? Vyplatí se vůbec ještě uzavírat dohody?
Jak má vypadat rozvrh práce pro DPP, když smlouva je na rok a práce v podstatě stereotypní (zadávání účetních dokladů). Lze mít jednotný rozvrh a měnit jen v případě změny?
Aktuálně připravovaná novela zákoníku práce přináší revoluční změny v poskytování dovolené zaměstnancům na DPP a DPČ. Jak budete počítat dovolenou, na kterou budou mít dohoráři nově nárok? Jak jim sestavíte rozvrh čerpání dovolené? A mohou si dohodáři převádět dovolenou do dalšího roku?