Články

Novela zákona o nemocenském pojištění: Nové povinnosti zaměstnavatele od 1. 1. 2025

Novela zákona o nemocenském pojištění přinese zásadní změny pro zaměstnavatele. Na co se musíte připravit? Víte, že nově budete veškeré dávky nemocenského pojištění řešit pouze elektronicky? Jak nově poznáte, pod kterou místně příslušnou ÚSSZ patří vaše firma? A co vás čeká se zrušením pojmu „domácký zaměstnanec“?

Konec mzdových tajemství: Co přináší nová směrnice o transparentním odměňování?

Šokující směrnice EU přináší nová pravidla pro rovné odměňování. Víte, že nově budete muset zveřejňovat mzdy vašich zaměstnanců? Navíc budete muset reportovat veškeré rozdíly mezi muži a ženami. Jaké rozdíly ve mzdách jsou ještě přípustné? A co se stane, pokud rozdíl ve mzdě nestihnete včas napravit? Jaké další zásadní změny vás čekají a dokdy se na ně musíte připravit?

Mistrem náboru na LinkedIn

Trápíte se s obsazováním některých pozic? Nedaří se vám natrefit na vhodného kandidáta? Ty nejlepší uchazeče najdete na LinkedIn. Abyste však zaujali a přitáhli ty správné zaměstnance, musíte se naučit efektivně využívat všechny možnosti této sítě. Jakých „zlatých pravidel“ se vyplatí držet a které náborové fígle vám zaručeně pomohou? A proč se vyplatí investovat do placených LinkedIn účtů?

Změny v zaměstnávání dohodářů: Co Vás čeká od 1. 7. 2024 a 1. 1. 2025?

S novelou zákoníku práce se významně změnila pravidla pro zaměstnávání na DPP a DPČ. Víte ale, jaké změny Vás ještě čekají? Jaké novinky se chystají v oblasti sociálního, zdravotního a nemocenského pojištění dohodářů? Co je to režim oznámené dohody a jaké výhody přinese? A jaké oznamovací povinnosti vás čekají?

Personalista jako HRomosvod firemních problémů

Stres na pracovišti se nevyhýbá nikomu, tím méně HR pracovníkům, kteří jsou vystaveni tlaku jak ze strany vedení, tak ze strany zaměstnanců. Jak poznat, že vaše tělo přestává zátěž zvládat? Jakým způsobem si můžete udržovat psychickou pohodu? A které praktiky je vhodné na pracovišti uplatnit, abyste předcházeli konfliktům a vzniklé krizové situace zvládali co nejefektivněji?